تصویر مرتبط

آیه شریفه ای در قرآن وجود دارد که می فرماید: لِكَيْلَا تَأْسَوْا عَلَى مَا فَاتَكُمْ وَلَا تَفْرَحُوا بِمَا آتَاكُمْاین یکی از آن نشانه های مهم و اساسی است که در این باره در قرآن مطرح شده است. آیه به ما می گوید به آنچه که از دست می دهید زیاد اندوه نخورید و به خاطر آن چیزی هم که به دست می آورید زیاد شادمان نشوید. اگر نعمت و لذتی از دست رفت به جرع و فزع نیفتید. این طور نباشد فکر کنید دنیا روی سرتان خراب شده است و همه چیز به بن بست رسیده و زندگی تمام شده است.  در حقیقت انسان مومن به قدری ظرفیت و  سعه صدر و کمال دارد که حتی اگر دنیایش را هم از او بگیرند می گوید من خدا دارم و رازق و پشتیبان من خداوند است و او  مرا رها نمی کند. در آن سو آیه تصریح می کند که اگر دنیا به شما روی کرد و به نعمت و گشایشی رسیدید نباید سرمست و مغرور شوید.  این همان اعتدالی است که از آن سخن گفتیم و باز این جا هم می بینید که در حقیقت انسان مومن انسانی معتدلی است که نه از به دست آوردن سرمست و مغرور می شود و نه به خاطر از دست دادن دچار چنان حرمانی می شود که خود را ببازد. »

منبع:shabestan.ir

پرسش مهر 20 آیه ,قرآن ,هم ,کند ,گوید ,خاطر ,شده است ,است که ,از دست ,در قرآن ,انسان مومنمنبع

چگونه مدرسه شاد داشته باشيم؟

تأثیر نشاط و شادکامی بر یادگیری دانش آموزان

پرسش مهر 20

خنده چگونه به وجود می آید و فواید خنده چیست؟

مناسبت سالروز تشکیل بسیج ...

مدرسه شاد

چگونه تفکر مثبت و زندگی شاد داشته باشیم؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

karencnc دانلود بهترین دکتر ( متخصص ) ارتودنسی تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی استخدام طلاب خرید اینترنتی رسا دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. درب اتوماتیک، کرکره برقی، دوربین مداربسته، سیستم اعلام حریق، آیفون تصویری، سایبان برقی دانلود موزیک جدید | مجـله ایـنـتـرنـتی سرگرمی , اس ام اس و جوک جدید اقای فلزیاب 09196638253 بهترین مدل ترازو